OptiB2B - system zamówień hurtowych dla Comarch ERP Optima

OptiB2B - system zamówień hurtowych dla Comarch ERP Optima
 
System Opti B2B jest aplikacją działająca on-line, służącą do zarządzania relacjami z partnerami biznesowymi. Jego zadanie polega na usprawnieniu wszystkich etapów zawierania transakcji od wyboru produktów, poprzez składanie zamówienia, kończąc na wystawianiu odpowiednich dokumentów dotyczących transakcji. Wykorzystując łącze internetowe, aplikacja umożliwia składanie zamówień o każdej porze dnia, siedem dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na Ziemi.
 

 

Integracja z programem Comarch Optima

System jest w pełni zintegrowany z programem Comarch Optima, dzięki czemu obsługa i zarządzanie nim odbywa się z poziomu programu handlowo-magazynowego. Wszystkie informacje dotyczące produktów, kontrahentów i wystawionych dokumentów są eksportowane do systemu, a operacje dokonane przez klientów w systemie Opti B2B na bieżąco zapisywane są w programie Comarch Optima w czasie rzeczywistym. Pozwala to na zmniejszenie nie tylko ilości pracy i dokumentacji związanej z zawarciem transakcji ale również czasu realizacji zamówienia, co znacznie wpływa na zadowolenie i satysfakcję klientów.

 

Automatyczne zapisywanie zamówień w programie Comarch Optima

Po dokonaniu rejestracji on-line kontrahent ma możliwość samodzielnego składania zamówień, które następnie są automatycznie zapisywane w programie Comarch Optima w polu „rezerwacja odbiorcy”. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zachodzi potrzeba angażowania pracowników w celu uzupełniania danych o zamówieniach oraz w pełni wyeliminowana została możliwość popełnienia błędów, które powstają podczas wprowadzania zamówień przez pracowników do systemu.

 

Bieżąca oferta i stany magazynowe

Dzięki wykorzystaniu integracji z programem Comarch Optima w czasie rzeczywistym klienci mają dostęp do zawsze aktualnej oferty handlowej oraz jej bieżącego stanu magazynowego. Aplikacja informuje również kontrahentów o pojawieniu się nowych i promocyjnych produktów w ofercie, dzięki czemu sprzedawca ma możliwość reklamowania swoich towarów bez żadnych nakładów finansowych.

 

Uwzględnianie rabatów i indywidualnych cen

Podczas dokonywania zamówień Opti B2B automatycznie nalicza rabaty dla kontrahentów oraz uwzględnia przypisane im indywidualne ceny. Informuje również o przydzielonym przez sprzedawcę limicie kredytowym oraz jego wykorzystaniu co pozwala na sprawniejsze dokonywanie płatności za złożone zamówienia.
 

Rozbudowana funkcja opisu towaru

System posiada bardzo rozbudowaną funkcję opisu towaru. Oprócz standardowego pola tekstowego „opis” aplikacja umożliwia dodawanie dowolnej ilości zdjęć produktów. Pozwala również na dołączane dowolnej ilości plików zawierających np. dodatkowe dane o produktach, które mogą być następnie pobierane przez kontrahentów. Aplikacja umożliwia również nadawanie towarom atrybutów. Na ich podstawie dokonywać można zaawansowanej filtracji uwzględniając np. kolor produktu, rozmiar lub inny dowolnie skonfigurowany atrybut.

 

System oprócz wyświetlania dokładnej ilości stanów magazynowych, umożliwia również wyświetlanie znaczników ich dostępności.


 

Podgląd historii wystawionych dokumentów

Pole „historia zamówień” informuje klientów o dokonanych zamówieniach. Tu klient może podejrzeć historię rezerwacji i wystawionych faktur lub dokumentów WZ oraz sprawdzić poprawność danych na wystawionych dokumentach. System poinformuje go również o nierozliczonych lub przeterminowanych transakcjach.

          

 
Wpisywanie uwag i wiadomości do sprzedawcy
 
Pole „koszyk” daje możliwość podejrzenia aktualnego zamówienia. Można sprawdzić ilość zamawianych pozycji, a w razie potrzeby dokonać zmian lub usunąć produkt z zamówienia. System pozwala również na wpisywanie uwag do każdego zamawianego towaru oraz dołączać do całego zamówienia indywidualne wiadomości do sprzedawcy.


Ciekawe funkcjonalności:
  • zamawianie wybranych towarów ponad stany magazynowe
  • wyświetlanie wybranej grupy towarów tylko wybranym kontrahentom
  • możliwośc zamawiania towarów co określoną ilość jednostek towaru
  • eksport cennika do pliku csv
 

 


Demo systemu:

http://app.it64.pl
login: demo@demo.pl
pass: demo

UWAGA: Wersja demonstracyjna systemu ma wyłączony zapis danych.

Załączniki:
image thumb
Opti B2B - opis systemu dodano: 2013-07-30 09:05:55 rozmiar: 772 kB
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.